kult saturna szatana

2012-12-01 19:11

 

KULT SATURNA 
 
Tytułem wstępu do tego tematu niech będą pierwsze pięć postów z mojego tematu : 
Dni tygodnia, a ich symbolizm : 
viewtopic.php?t=10812 
 
Jest to jak narazie najlepszy tekst jaki udało mi się wyszukać w sieci wprowadzający w tematyke kultu Saturna przez elity. 
(Niestety użyty został google tłumacz.) 
---------------------------------------------------------- 
 
Symbolika okultystyczna 
Przez tysiące lat na całym świecie została czci Saturna. Kult nigdy nie przestał i obrzędy nadal są obecne do dziś. Saturn, nazywany "Władca Pierścieni", jest powód, dla wymiany pierścieni na weselach lub umieścić halo na głowy bogobojnych ludzi. Od czasów starożytnych mędrców patrzyli w gwiazdy, podziwia ich niebiański blask i przypisując im boskie moce, w oparciu o ich wpływ na ludzi. Przed Potopu, Saturn był uważany przez wszystkich ludzi jako najwyższego boga i władcy królów. 
 
Badaczy okultyzmu twierdzą, że Saturn rządził Atlantydy i stał się boski przodek wszystkich ziemskich patriarchów i królów. Kult został uwieczniony przez wielu bogów w starożytności Chronos, czy Saturn, Dionysos, Hyperion, Atlas, Hercules, były związane z ". Wielkim kontynencie Saturna," byli królowie, którzy panowali nad krajami, na zachodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego, Afryki i Hiszpanii. 
 
 
Saturn w antysemickiej cywilizacji 
W mitologii egipskiej Isis jest uważany Saturna najstarszej córki: "Jestem Isis, królowej tego kraju. I został poinstruowany przez Mercury. Nikt nie może zniszczyć prawa, które założyłem. Jestem najstarsza córka Saturna, najbardziej starożytnych bogów ". Semickich cywilizacji, o których mowa boga Saturna jako "El". Najwyższego bóstwa był reprezentowany przez czarny sześcian. Starożytni Hebrajczycy reprezentowane Saturn z gwiazdą sześcioramienną, który później stał się gwiazdą Dawida (miał też wiele innych ezoterycznych znaczeń). 
 
 
Saturn w Zachodniej Cywilizacji 
W zachodniej cywilizacji Saturn zawsze negatywny, jeśli nie zło znaczenie. W dawnych czasach, to został nazwany "The Greater malefic", który w przeciwieństwie do Jowisza, "The Greater Benefic". Saturn jest ezoterycznie związane z człowieka takie ograniczenia, restrykcje, śmierci i rozkładu. 
 
Grecy i Rzymianie czcili Saturn. Jego grecka nazwa była "Kronos", władca czasu, czas jest głównym czynnikiem, nieuchronnie prowadzi do śmierci śmiertelników. Tradycyjne reprezentacje "ponury żniwiarz" pochodzą z atrybutów boga Saturna, który trzymał sierp z którą zabił jego ojca. 
 
 
Saturn i szatan 
Saturn jest także związane z szatanem, a to z wielu powodów. Po pierwsze, wielu autorzy twierdzą, że słowo szatan pochodzi od słowa Saturn. Po drugie, Saturn jest związane z kolorem czarnym, a także Szatana. Po trzecie, Ancients za Saturn jest najbardziej oddalona planeta od słońca, te ostatnie są związane z zasadą Dobrej. (Należy pamiętać, że nigdy nie Pluton został uznany za planetę). Saturn jest w związku z tym ciało niebieskie, które jest mniej narażone na działanie słońca boskiego światła, a tym samym związanych z zimna zasady Evil. Wreszcie, "wielkiego boga Pana", rogate bóstwo, reprezentowana Saturn w starożytnego pogaństwa. To pół-człowiek pół-koza istota jest uważany za przodka naszego współczesne opisy szatana. Pan był przedstawiany z rogami ze względu na fakt, że reprezentowana Saturn, władca domu Koziorożca, który symbol jest koza. 
 
Pan był kontroli ducha niższych światów. Był przedstawiany roamingu przez lasy, penis wyprostowany, pijany i sprośny, igraszkami nimfy i rurociągów drogę przez dzikie. Można powiedzieć, rządził niższej natury człowieka, jego boku zwierząt, w przeciwieństwie do szatana. Jest to konieczne odpowiednik zasady Dobrej. Masonic autorzy wyraźnie kojarzy Saturn z Szatanem. Saturn jest przeciwieństwem do Jowisza, jego symbolem jest krzyż nad znakiem Luna. On jest Szatan, Kusiciel, czy raczej Tester. Jego zadaniem jest karać i poskromić niesforne namiętności człowieka prymitywnego. 
 
 
Fraternitas Saturni 
Pomimo uznania jego związek z Evil, tajnych stowarzyszeń znaleźć czci Saturna niezbędnych do uzyskania oświecenia. Przykład tajnego stowarzyszenia czci zasady Saturna jest "Fraternitas Saturni" (The Brotherhood of Saturn). Tej organizacji okultystycznych otwarcie ucieleśnia ukrytą stroną kultu Saturna. Aby nadal onre z najbardziej aktywnych i ważnych społeczeństwa magiczne dzisiaj, ale od jego formalnego początki około 1926 do 1970 r. był prawie całkowicie tajne. Brotherhood of Saturn posiada wyjątkowe miejsce w historii odrodzenie zachodniej tradycji magicznej. 
 
Fraternitas Saturni (FS), Bractwo Saturn, stał się znany dzięki opisy, które podkreślają magiczne aspekty tego złożenia pracy albo jego ciemną stronę. FS zachowuje żywe Thelemy prąd magicznych tradycji i praktyki. Fraternitas Saturni jest (lub był) najbardziej bezwstydnie Lucyfera organizacji we współczesnym odrodzenie zachodniej okultyzmu i jego praktyki seksualnej okultyzmu chyba najbardziej bogato szczegółowe takiego złożyć. FS stanowi unikalną mieszankę astrologicznych kosmologii, neo-gnostyckiego daemonology, seksualne okultyzmu, i masońskie zasady organizacyjne. 
 
Trzy najbardziej unikatowych aspektów doktryny FS są: 
 
1) astrosophical nauczania Saturnus jak orzeczenie Demiurg na obecnym etapie ewolucji kosmicznej, 
2) Lucyfera aspekt Dark Light, 
3) nauki seksualne okultyzmu. 
 
 
Historia Bractwa Saturn 
Odbywa się, że nie było Saturna Bractwa pracy już w końcu 1600 w Szwecji, Danii i Polska. Ponadto, jest to wskazane, że istnieje mistyczny związek między jego grecko-rzymskiej Zasada Saturna (fatum, los) i starogermańskiego najwyższego boga, Wotan, którego imię jest pisane także w tych dokumentach jako "Fuotan", stąd związek z fatum . 
 
Później, podkreślono, że Bractwo ma swoje korzenie w rytuałach Saturnalia Roman (co ma miejsce około 27 grudnia), które jasno FS skłonność od chrześcijańskiego poglądu na świat i ku ciemniejszej strony rzeczy. W pewnym momencie, prawdopodobnie między 1927 a 1933 rokiem, nie było przepisu z grupy, że tylko "chrześcijanie" (czyli nie-Żydów) mogłyby być podjęte i że wszyscy neofici musiał uznać podstawowe "Nordic" ideologii złożyć. Jest to wspomniane wskazać podstawowe przekonanie, że FS ma swoje korzenie w mistycznej północy, i że rzeczywiście istnieje już Saturna Bractwa w Skandynawii, którego historia pozostaje dość niejasna. To było na te słabe korzenie, które na początku FS prześledzić jego pochodzenie. Jeśli chodzi o skandynawskie Brotherhood of Saturn, który miał pracują podczas przełomie XVII i XVIII to dotyczy, wszystko, co powiedział, jest to, że działał w alchemię i mistykę matematycznych i Pitagorasa, i że ta grupa była prawdopodobnie na podstawie nawet wcześniej braterstwa w regionie. 
 
Saturna Brotherhood została reaktywowana w Warszawie przez matematyka i mistyczny Józefa Marii Hoene-Wrońskiego (1776-1853). Hotel ten miał domostwa w Krakowie, Poznaniu i Thorn. Ostatecznie te domki zostały zniszczone przez różnych wojen. 
 
Hoene-Wrońskiego spędził większość swego życia w polskich emigrantów we Francji, gdzie zazwyczaj odbywają się być magiczne inicjatorem Alphonse Louis Constant, lub jak był lepiej znany, Eliphas Levi. Hoene-Wrońskiego był rzeczywiście "master okultystyczna" związany z idei Kabały, gnostycyzm i nauki Jakob Boehme, ale był również dobrze zachowane (choć nieco ekscentryczny) matematyk i filozof tamtych czasów. Był również dedykowane do romantycznych ruchów społecznych reform, a był liderem grupy o nazwie "Unia sprzecznych." Między innymi, Hoene-Wroński stwierdził, że ludzkość miała przejść przez pięć etapów ewolucji, i że jego teorie otworzy drogę do ostatniej, piątej fazie. Być może najważniejszym teorii Hoene-Wrońskiego była jego Zasada Absolutu, który uznał, że poznanie prawdy jest możliwe przez rozum ludzki w połączeniu z tajemnicą formuły matematycznej. Związane jest to Prawo Stworzenia, które zakładał, że człowiek może "stworzyć rzeczywistość" od sumy swoich wrażeń zmysłowych, w połączeniu z wzoru matematycznego. 
 
Oprócz OTO było kolejne grupy, która przyciąga uwagę Crowleya w 1925 roku - Pansophical Lodge, lub Pansophia. Stało się formalnie jako "Grand Lodge Pansophical". Ważne rozpocząć z tej loży był Karl Germer (Br. Saturn), który był również wypłacane osobistym sekretarzem Heinrich Tränker. Tränker był szefem całego eklektyczny, okultyzmem, "pansophical" ruch składa się z kilku zamówień, składanych i społeczeństw. Niektóre z jego władza pochodzi od Theodor Reuss. To było kontaktu pomiędzy tą grupą i Crowley, że Fraternitas Saturni stał się założony w 1928 roku. 
 
"Pansophical Society" była grupa badań założona tuż po wojnie w Berlinie. Ich obszary zainteresowania tym gnostycyzmu, starożytne tajemnice Grecji, Egiptu i Babilonu, a także problemy filozofii, historii religii, metafizyki, psychologii głębi "cosmosophy" i Kabały. Na początku lat 1920, Tränker założył Pansophicum Collegium. Organizacja ta, dał pracę Tränker jest bardziej masońskiej, uporządkowany oddanych i działał w tle na publikację niektórych prac Tränker do okultyzmu. W 1921 roku wszystkie Pansophical strumieni podlega Tränker zostały połączone w Grand Lodge Pansophical (Światła-Poszukiwany Bracia) Orient-Berlin. 
 
Poza Tränker, jeden z wiodących członków tej loży był Karl Germer (Frater Saturn), który był sekretarzem Tränker i późniejszy podskarbi wielki Generalnego OTO Crowleya i ostatecznie Zewnętrzna Głowa Zakonu po śmierci Crowleya w 1947 roku. W odniesieniu do quasi-masoński tle FS, to ma pochodzenia niemieckiego Die Dämmerung-Goldene Golden Dawn - magicznego zakonu założonego w Anglii w 1888 roku. Jej własne tradycja utrzymuje, że jego władza pochodzi od niemieckiego zakonu o tej samej nazwie. 
 
Jednym z historycznych czynników, które mogą doprowadzić do tego była tradycyjna obecność "Secret Chiefs" (superiores Incogniti) w Masonic Order "Przestrzeganie Strict," aktywne od połowy XVIII wieku. Nie było wystarczająco głębokie i długotrwałe, takimi jak sieci połączeń między niemieckim i angielskim grupy masońskie i quasi-masoński, aby uzasadnić pogląd, że te tajne Chiefs miały być podobne do tych z Masonic Strikte Observanz. Jako cecha organizacji i doktryny pojęcie to jest niedokładnie odzwierciedla FS jako podmiot GOTOS - przewodnią siłą aby zawarte w 33 °, która jest faktycznie nadludzkich Saturna Demiurga. 
 
W 1925 roku, najważniejszym wydarzeniem prowadzi do powstania FS miało miejsce. Mistrz Recnartus zaproszeni Aleister Crowley do jego domu w Weida w Turyngii, Niemcy. Celem tego spotkania było powierzyć kierownictwo grupy kontrolowane przez Tränker na Crowley. W trakcie miesięcy i lat po spotkaniu w Weida, Gregor A. Gregorius musi być studiowanie i przyswajanie Crowley nauki, jak również z Pansophists, różokrzyżowców, a inni w jego okolicach. W 1926 roku Pansophical Lodge był rytualnie zamknięty i rozwiązany. Na kolejnych 8 maja, pięć Fratres założył Fraternitas Saturni. Miał to być magiczny porządek, który zaakceptował Prawo Thelemy, ale który miał być całkowicie niezależne od innych, aby magiczne. Kilka dni później Gregorius napisał do Bestii, informując go o celów niniejszej ożywił Lodge Saturna. Pełne jednej trzeciej członków Pansophical Lodge stali się trzonem inicjuje z FS. Rzeczywista realizacji Gregorius i FS był mniej lub bardziej spójną syntezę starożytnej i Akceptowane szkockiego wolnomularstwa obrządku Luciferianism, astrologicznej mitologii, Crowleyanity (lub Thelemism), sex-praktyk magicznych starego OTO różnych indyjskich systemów jogi, i średniowieczne i nowoczesnych doktryn Alchemy i rytualnej magii. 
 
 
Doktryny Bractwa Saturn 
Doktryny i nauki ukryte w magicznym złożyć Fraternitas Saturni są owinięte w ciemny płaszcz z Saturnus Demiurga, i są naprawdę ujawnił tylko do tych wybranych Saturna, którzy są w stanie pojąć i zrozumieć Saturn-Gnoza. To gnoza jest czasami ciemne i złe przeczucia. To odkrywa ciemną stronę Ery Wodnika-wiek być rządzeni przez Saturna. Ale jest również oświecone "oktawę wyżej" Saturna-Lucyfera i przez ciemne światło jogi Saturna, lub seksualnej mistycyzmu i Cosmosophy. 
 
Nauki FS są bardzo eklektyczne. Jest to zrozumiałe, biorąc pod uwagę złożyć w "pansophical" pochodzenie. "Pansophical" oznacza tutaj "mądrość, która obejmuje wszystkie inne formy mądrości." Na początku XX wieku było kilka "- Zofii", oparte na analogii z Bławatskiej Theo-Zośka. Nie było "ariozoficznego" Lista von, Liebenfels von i innych, i antropozofia Rudolfa Steinera. Oryginalny pansophy Heinricha Tränker była próbą syntezy wszystkich form okultystyczne nauki, to w praktyce. To jednak okazało się trudnym zadaniem, ponieważ wydawało się, że nie czynnikiem jednoczącym lub centralnym punktem dla maelstorm tajemnej wiedzy wirujący wokół w pansophical ruchu. 
 
To był Fraternitas Saturni, bezpośrednio lub pośrednio poprzez przyjęcie Aeonic Prawa Thelemy, które dostarczyły niezbędne elementy spójności pansophical podejścia. W tym rozdziale skoncentrujemy się na tych rzeczach, które sprawiają, że nauki FS wyjątkowy i daje im określony kształt. U podstaw tego wszystkiego jest zwykle po Teozoficznego mieszanka Wschodu i Zachodu doktryn i praktyk można znaleźć w quasi-masoński zamówień na przełomie XIX i XX wieku, np. Golden Dawn i jej pochodnych. Elementów, które tworzą niepowtarzalny FS są jej skupić się na Saturn archetyp, Saturna mythos nowego eonu na podstawie astrologicznych procesu i Luciferianism śmiałe. Dalsze aspekty, które, choć nie jedynym do Bractwa, dodany do złożenia koncentruje pracy są: doktryn i praktyk seksualnych magii (głównie przejęte z OTO), i Prawa Thelemy, które zostały formalnie przyjęte od Mistrza Theriona (Aleister Crowley) w momencie rozpoczęcia FS. 
 
Z punktu widzenia istniejących tradycji magicznych i mistycznych, FS jest mieszaniną strumieni Wschodniej i Zachodniej. Z Europy Wschodniej (naprawdę Indian) ideologie są tematy przebudzenie systemu thechakra w maga, 1 prawa o reinkarnacji i karmy, 
 
i praktykę tantry seksualnej mistycyzmu. Z różnych dziedzin zachodniej tradycji się doktryny magii rytualnej, astrologię, adeptem Różokrzyża, gnostycyzm i, oczywiście, nadrzędną Masonic formie złożyć organizacji i rytuału. Dokumenty wskazują, że wpływów wschodnich stał się silniejszy po reorganizacji złożyć. W ramach nauki FS, szczególny nacisk kładziony jest na kryształ i magiczne lustro, magia wahadła, i "magiczne daimonic". 
 
 
Saturn-Gnosis 
Archetyp Saturna 
Gnozy z FS jest złożony zestaw magicznych doktryn. Należą do nich specjalną ścieżkę inicjacji, a także pełne astralnego lub planetarne cosmosophy i element Lucyfera. Pod wieloma względami Saturn-Gnoza jest zgodnie z tym, co wiadomo o ofit i sekt gnostyckich Barbelo starożytności. Gnoza jest formą wiedzy na temat kosmosu, do której jednostka czuje się powołany, lub "wybrany", a które nie opiera się na wierze w pewnych dogmatach, lecz na głębokie osobiste doświadczenie. Nauki, praktyki i rytuały FS są przeznaczone na zapewnienie takiej inicjacji doświadczenia. Z punktu widzenia nauki FS, esencje planety są złożone podmiotów. W centrum uwagi Bractwa jest Saturna złożone, które nazywamy tutaj jako "pierwowzór". Od aeonic perspektywy planetarnej kompleks wokół Urana jest również ważne w naukach FS. 
 
Przegląd wszelkich nowoczesnych tekst astrologiczny pokaże, co wspólne poglądy Saturna cechy: praktyczne, ostrożny, konstruktywne, odpowiedzialny, cierpliwy, ambitny, oszczędny, niezawodny i zdyscyplinowany. Negatywnych cech można zaliczyć: średni, o wąskich horyzontach, ciężkie, na uboczu, dogmatyczne, bez serca, i okrutne. Niektóre starsze cechy Saturn zostały przejęte przez Urana. Ponownie, przegląd standardowych tekstów pokaże niektórych Urana cechy: humanitarnych, przyjazny, miły, niezależny, oryginalny, pomysłowy, silnej woli, wszechstronny, ograniczenie obrzydzeniem. Negatywnych cech może być: ekscentryczny, przewrotny, buntowniczy. Syntezą wszystkich tych cech będzie w istocie daje cały obraz Saturno-Urana złożone jak to jest przewidywane w ideologii FS. 
 
W Saturn-Gnoza planety i archetyp Saturnus jest centralnym punktem na manifestację Demiurga. To Demiurg jest identyfikowany z Lucyferem - na okaziciela Light - jako wyższa oktawa Saturna. W tym charakterze jest to "Guardian of the Threshold" do wyższego wtajemniczenia i bycia. Według tajnych FS nauki, Saturn jest wielki sędzia, który manifestuje sprawiedliwości, on przynosi również rozum i inteligencję, i reguluje wszystkie normy wagi, wymiary i numer. On jest Panem Siedmiu Mieszkania (= planetarnych geniusze zewnętrznej rzeczywistości), a prezes ujawnił świata i panem nad życiem i śmiercią, nad światłem i ciemnością. Saturn jest postrzegana jako wyłącznik kosmicznego porządku i jedności - w ten sposób, że ustanowił śmierci, powodując regenerację i zmiany zaistnieć. Jednym ze sposobów, w którym złamał porządek kosmiczny było objawienie Bożej tajemnic ludzkości. Do tego był karany. Tak więc na wiele sposobów Saturnus jest identyczny z Prometheus z tradycji greckiej i jest z pewnością zostać zidentyfikowane, jak również z wężem z Raju. 
 
To Demiurg Saturnus jest identyfikowany z liczbą 666. Jest Bestii 666, objawia się w Man (lub mężczyzn) 666, oraz w Living Center of the Sun-Sorath 666. Saturn jest postrzegane jako tester i sędzia, i ostatecznie jako inicjator w wyższej wiedzy i mocy. Zdolność ta jest dodatkowo wzmocniony przez podstawowe wpływ Urana. 
 
Poza tym te nauki od charakteru Demiurga Saturnus, FS ma szczególne doktryny, zwłaszcza to, o jednostkę przyłączoną do Saturna i działających na Ziemi, nazywane GOTOS. Jest to specyficzny egregore lub dajmoniona Bractwa, z których Wielki Mistrz 33 ° jest osobistym przedstawicielem. Funkcje GOTOS w sposób podobny do sposobu Secret Chiefs pracował w Złotym systemu Dawn. Przekonanie tego systemu składa o ukryte, praeterhuman inteligencji w ich ezoterycznych głowy jest często odbywają się w FS. Posłowie, na przykład, że Bafomet był dajmoniona loży templariuszy. 
 
GOTOS imię to formuła składa się z pierwszych liter w oficjalną nazwę 33 °: Gradus Ordinis Templi Orientis Saturni 0,12 dajmoniona GOTOS rozumiana jest jako podmiot istniejące wcześniej, ale jest również używany jako egregore loży . Egregore jest swego rodzaju "grupy Spiri t" lub przemyślanej formie magicznie stworzonego przez wspólnotę ludzi z jego zbiorowych ideałów. Egregore może być postrzegana jako zbiorowej sugestii hipnotycznej, którego można doświadczyć bezpośrednio, czy subiektywnie, przez uczestników w rytuałach którym egregore jest wywoływany. Prowadzi to do podjęcia obiektywnej rzeczywistości jako doświadczenie egregore staje się doświadczeniem, które są udostępniane w domków. Przewodników GOTOS wtajemniczonego do boskości. Ma ciemne i jasne aspekt i stoi poza wszelkimi pojęciami dobra i zła. Jest to związane z Absolutnego. 
 
Inicjować, który został poinformowany przez GOTOS połączy apollińskiego i dionizyjskiego w nim - postawi apollińskim w centrum swego poglądu na świat, ale radośnie obserwować demoniczny sakramentalnej liturgii życia i śmierci. Magiczne synteza ta dwoistość jest myśl, aby ułatwić dla wtajemniczonego "zmienić raiments" (czyli na śmierć), jak przechodzi z jednej płaszczyźnie istnienia do drugiego. Egregore jest przeznaczony do pracy w szczególny sposób magiczny. Jest to rodzaj "baterii", która może być ładowana z energii psychicznej loży. Ta "baterii" podana jest szczególna forma, która działa jako access-kluczem do jego mocy. Kiedy członkowie loży potrzebują zbierane i magazynowane energii magicznej, można je "dopasować się", jeśli mają odpowiednie klawisze rytuału. W praktyce rytuał FS, GOTOS jest szczególnie stosowane podczas Wielkanocy Lodge, gdy poprzez tworzenie magicznych Chain of Bractwa, energia krąży z GOTOS. W transu niektórych inicjuje z FS można faktycznie uzyskać "astralne" wizje wygląd humanoidalny z GOTOS. 
 
 
Koncepcja Lodge 
Brotherhood of Saturn charakteryzuje się jako "tylko, oświecony, doskonałe, tajemnicy, magii, złożyć rytuał". Każdy z tych warunków dalszego definiuje i precyzuje charakter FS. 
 
To "tylko" lub "sprawiedliwych" w tym wszystkich inicjacji są etycznie przeszkoleni, aby stać się zrównoważone, wydajne i co najważniejsze świadomym członków loży i społeczeństwa jako całości. W Masonic warunki, nowe wtajemniczony w porównaniu z grubo ciosanego kamienia, który ma być gotowy mason. Przez "oświeconych" rozumie się, że FS jest pochodzenia gnostyckiego, tzn. jest zaangażowany w celu zdobycia bezpośrednich doświadczeń i wizji boskości. Wierny gnostyckie doktryny, FS utrzymuje, że to zrozumienie musi pochodzić spoza ograniczenia normalnej logiki dedukcyjne lub indukcyjne. Magical pracy składa się z doświadczenia i tylko wybrani mogą kiedykolwiek naprawdę zrozumieć. 
 
FS jest "tajne" złożyć w tym publicznej tożsamości użytkowników mają być znane do innych użytkowników. Każdy nowy inicjowany otrzymuje domku imię, które on lub ona ma być znany w sprawach związanych złożyć. Podczas prac złożyć rytuał, który ma miejsce, gdy nowy zainicjować otrzymaniu jego publiczną nazwę wraz z jego imię złożyć są spalane razem w kosza powiązać je ze sobą "astralnie". "Ritualistic" oznacza, że złożyć świętuje pewne rytuały w wyznaczonych czasów jako integralna część ogólnego pracy. Najświętszej nocy jest to, że z "Wielką Sobotę" - gdy w tradycji chrześcijan mówi się, że Chrystus był w Underworld kazania do "dobrych pogan". 
 
Słowo "magicznych" tutaj oznacza ideę, że złożyć współpracuje z inwokacji i ewokacji podmiotów spoza ziemskiej sfery. 
 
Jest to "Brotherhood", w tym obligacji w terminie to mają nadal po śmierci na "płaszczyźnie psychicznej." W koncepcji Brotherhood kobiet i mężczyzn są włączone. Często bracia i siostry miejsce trzy punkty przed lub przed i po ich nazwy złożyć. Jest to wezwanie "do pracy w triplicity:. Harmony-Sprawiedliwość-Braterstwo" Wśród najwyższych celów FS jest duchową doskonałość jego inicjatorem. Ale nie jest to postrzegane jako cel sam w sobie, lecz raczej jako sposób na podniesienie świadomości złożyć jako całości, co z kolei prowadzi do sympatycznego podnoszenie świadomości w świecie na zewnątrz domku. Ezoterycznych celem złożenia szczególnie realizowanych przez wysokiej klasy Masters (30 ° -33 °) jest wiązanie tzw "lodge zewnętrzne", czyli FS jak to jest znane w świecie, do "wewnętrznego lodge" który istnieje na "płaszczyźnie psychicznej." To od tego wewnętrznego złożyć, że High Grade inicjuje mają otrzymać instrukcje dotyczące pracy magicznej być rozpowszechniane w porządku. Dzięki tej interakcji dwóch domków, wewnętrzne i zewnętrzne, zaczynają się dotrzeć do coraz wyższych poziomów harmonii. Dodatkowo FS, jak thelemicznej zamówienia, dotyczy aktywacji Prawa Thelemy na tej planecie. W wyższych klasach naucza się, że wyższe poczucie Prawa Thelemy obejmuje połączenie ludzkości bliżej Saturna wpływ. 
 
 
Droga Saturn 
Ścieżka inicjacji Saturna jest często zawinięte w ciemności, w których wtajemniczony znajdzie światła. Jest to jeden z samotności (jak FS doszła do recog  Nize egzystencjalnych problemów współczesnego człowieka), które zostały włączone do programu. W celu FS zapewnia określony ścieżka inicjacji i programu nauczania, który jest szczególnie do siebie. Pomimo uznania dla wtajemniczonego samotna ścieżka, FS stara się zapewnić magiczną środowiska, w którym jednostka może najwyraźniej znaleźć jego drogę do strażnika Threshold - i nie tylko. 
 
Uprawa samotności jest podstawowym zadaniem Saturna brat lub siostra. Jak rozpocząć wybrał drogę do wyższej wiedzy poprzez sfery Saturna, ma naturalnie odłączył się od masy ludzkości. W ten sposób ma on również wyzwolony się z ogromnej liczby wpływy mas, wpływy, które są szkodliwe dla jego inicjacji postępu. Inicjować zapotrzebowanie na tego duchowo niezróżnicowanych ludzkości staje się coraz mniej jak jego postępy przyspiesza. Tak więc, mimo swej samotności (i bardziej na miejscu, dlatego), że jest szczęśliwy w poszczególnych samowystarczalny. Ponieważ stoi on coraz bardziej poza standardy wspólnych człowieka pomiarów i ocen, brat Saturna ma coraz mniej wspólnego z potrzeby duchowej społeczeństwa ludzkiego. Samotność jest radosna, głównie z powodu inicjowania jest zawsze świadomi, i skupia się na jego inicjacji celów. 
 
Ta uprawa samotności magiczne i inicjacji, po nałożeniu na FS jako ciało, przejawia się jako elitarna filozofii. Jako ogniwo w samodzielne Chain of Bractwa, wtajemniczony nie tylko w stanie pokonać w idealnym spokoju wszystkich trudności, które mogą powstać w życiu, ale także by oddali za nim wszystkie doktryny i dogmaty przestarzałe religie. Przez lata skoncentrowany medytacji i kontemplacji pracy, w której był bardzo poważny z siebie, chela nabywa Saturna cechy powagi, skupienia i krytycznego myślenia, jak również Urana cechy intuicji i wiedzy. Jednym z pierwszych kroków w tym szkolenia jest odrzucenie spekulacyjnych fantazje i koncentracji na rzeczywistości i prowadzenia intelektualnej. To, jak się wydaje, jest najlepszym fundamentem dla bardziej okultystycznych lub praktyki magiczne. W końcu, wykonując magiczne nauczania z FS, brat lub siostra stać się panem wszystkich sferach działalności i starań. Inicjować będzie mistrzem zarówno światła ciemny i biały, i będzie w stanie dowodzić demonami regionów dolnego jak aniołowie psychicznego sfer. 
 
 
Zasada Lucyfera 
Chociaż w późniejszych czasach Lucyfera aspekt Fraternitas Saturni mogło być stonowana - zwłaszcza w materiałach przeznaczonych do publicznego uzytku - ideologii był przesiąknięty tym Lucyfera Zasada. FS ma swoje mityczno-magicznego rozumienia czym jest ten podmiot, w jaki sposób odnosi się ona do zakonu astrosophy, a do inicjacji prac zamówienia. Gregorius, choć nie tak genialnego poety i artysty, jak Crowley, był jednak bardziej bezpośredni w swoim podejściu do roli ciemność i światło Lucyfera, niż Mistrza Theriona. 
 
W FS, Lucyfer jest rozumiana jako światła na okaziciela dla ludzkości. W związku z przyznaniem tym świetle przez Lucyfera, który nadal by odrodzić się w każdym pokoleniu ludzkości, ludzkość będzie mogła zastosować środek egocentrycznego moc z energii słonecznej Logos. W ten sposób Lucyfer jest Zbawicielem ludzkości, przynajmniej dla tej części ludzkości, która była w stanie zrozumieć jego zasady. Istotą kultu Saturna jest wysiłek zrozumienia tego podmiotu i świadomie korzystać z jego mocy w służbie słonecznego Logos (Sorath). 
FS zachowuje gnozy z boku cień światła, "nocnej bytu." W kabalistycznej względem jest to znane jako qliphothic królestwa. Jednak i to jest punkt zwrotny, w tym samym czasie FS stara się pielęgnować najwyższe standardy etyczne w kontaktach z tymi siłami. Jest to kolejny przykład Saturna za skłonność do syntezy przeciwieństw w dynamiczny proces. 
 
Lucyfer jest utożsamiany z "oktawę wyżej" Saturna (w astrologii jest to również utożsamiane z planety Uran, planeta buntu). W tej pozycji planet, Saturn-Lucyfer był w stanie rządzić planetarnych podmiotów w ramach swojej orbicie, jest szczególnie silne na planecie Ziemia. Znów Ziemia jest głównym polem rywalizacji między Logosu Słonecznego i Principle.52 Lucyfera rozpocząć zmagania w kierunku harmonijnego przybyciu na Theonium Saturna, a nie w kierunku Słońca, ponieważ Słońce zniszczy i pochłonie go. Saturna sferze oferuje oświecenia, kontroli i niezależności. To zawsze wraca do zasadniczo złożoną strukturę tego, co nazywa się Saturn. Należy zawsze pamiętać, na przykład, że Saturna kuli zawiera ziarno Chrestos-Zasada. Transformacja w Lucyfera Light nie jest całkowicie przejawia się w jakości systemu FS do 33 °. Pełna nazwa tego stopnia sprawia, że charakter tego osiągnięcia jasne: "Gradus Ordinis Templi Orientis Saturni im Orden des Lichts dunklen" (tzn. stopnia Zakonu Świątyni Wschodu Saturna w Order of the Dark Light). 
 
https://sites.google.com/site/memphismizraimbg/saturnian  
 
 
Powrót do góry         
 
 
Tańcząca
 
 
 
 
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 1572 
--------------------------------------------------------------------------------
Post zebrał 0.00 BTC
 
Dołóż swój grosz
Dołożyłeś BTC 
 Wysłany: 08:10, 13 Lip '11      Temat postu:    
 
--------------------------------------------------------------------------------
 
Gwiazda Dawida (מָגֵן דָּוִד Magen Dawid) zwana też Tarczą Dawida – sześcioramienna gwiazda (heksagram) złożona z dwóch zachodzących na siebie pionowo trójkątów równoramiennych (najczęściej równobocznych) odwróconych od siebie wierzchołkami. Wierzchołki Gwiazdy Dawida leżą na okręgu w punktach odpowiadających parzystym godzinom na tarczy zegara. Przez Żydów zwana tarczą Dawida, w naukach ezoterycznych znana jest jako pieczęć Salomona. 
 
1) 
 
 
2)Sześciokąt foremny 
 
 
Sześciokąt na Saturnie. 
 
Ze strony NASA 
https://www.jpl.nasa.gov/news/news.cfm?release=2007-034 
 
Naukowcy z misji Cassini zainteresowali się sześciokątem, który okrąża cały północny biegun Saturna. 
To atmosferyczne zjawisko sfotografowano już ponad dwadzieścia lat temu, używając Voyagera 1 i 2. Jednak zdjęcie z Cassini pokazuje jeszcze jeden, znacznie ciemniejszy sześciokąt. Obraz wykonano przy użyciu spektrometru VIMS, który rejestruje światło widzialne i podczerwone. 
3) 
 
 
4)Sposób kreślenia sześciokąta foremnego 
 
 
5) 
 
 
 
6) 
 
 
CUBE 
Kaba to najważniejsze sanktuarium islamu. Znajduje się w Mekce. Muzułmanie na całym świecie kierują swoje modlitwy w kierunku Ka'by. Kaba przypomina sześcian. Pobożni pielgrzymi muszą krążyć wokół Kaaby w Mekce przez siedem dni i podczas pielgrzymki wykrzykiwać po siedmiokroć Allach akbar (Bóg jest Wielki), a także po trzykroć obrzucić Diabła siedmioma kamieniami. Muzułmańska tradycja mówi ponad to o siedmiu grzechach głównych i o siedmiu wewnętrznych aspektach Koranu. 
Krążą wokół sześcianu niczym pierścienie wokół planety Saturn. 
7) 
  
 
 
Powrót do góry         
 
 
midgard
 
 
 
 
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 125 
--------------------------------------------------------------------------------
Post zebrał 0.00 BTC
 
Dołóż swój grosz
Dołożyłeś BTC 
 Wysłany: 14:21, 13 Lip '11      Temat postu:    
 
--------------------------------------------------------------------------------
 
Saturn współcześnie czczony... 
 
Satrunalia ... utwór Coil'a ambientowej kapeli, która odwoływała się do okultyzmu i twórczości A. Crowleya 
 
 
 
 
 
Powrót do góry         
 
 
Tańcząca
 
 
 
 
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 1572 
--------------------------------------------------------------------------------
Post zebrał 0.00 BTC
 
Dołóż swój grosz
Dołożyłeś BTC 
 Wysłany: 20:30, 14 Lip '11      Temat postu:    
 
--------------------------------------------------------------------------------
 
1)JUDAIZM 
Heksagon - gwiazda Dawida ( w naukach ezoterycznych pieczęć Salomona) jest dwuwymiarową wersją trójwymiarowego sześcianu inaczej kostką (cube) 
 
 
 
 
 
 
2) CHRZEŚCIJAŃSTWO 
Krzyż 
 
 
 
3)ISLAM 
Kaba 
 
 
4) 
Lucis Trust jest administratorem jedynego ,,pokoju do medytacji” na terenie ONZ 
 
  
 
 
Powrót do góry         
 
Miejsce na Reklamę 
 
Wyświetl posty z ostatnich: Wszystkie Posty1 Dzień7 Dni2 Tygodnie1 Miesiąc3 Miesiące6 Miesięcy1 Rok Najpierw StarszeNajpierw Nowsze  
 
       Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 
Strona 1 z 1 
 
 
 Skocz do: Wybierz forum Ogólne----------------OgłoszeniaDyskusje ogólneWiadomościMultimediaZamknięteAutorskiePublicystykaPierdolnia Tematyczne----------------Wojny i terroryzmPolska i PolacyGospodarka i pieniądzeCzłowiek i medycynaTechnologia i KosmosZiemia i wolna energiaReligie, wiara, okultyzm Pozostałe----------------O nasStrony internetoweSprawy techniczneŚmietnik  
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów na tym forum
 
 
 
 
 
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. 
 
Tytułem wstępu do tego tematu niech będą pierwsze pięć postów z mojego tematu : 
Dni tygodnia, a ich symbolizm : 
viewtopic.php?t=10812 
 
Jest to jak narazie najlepszy tekst jaki udało mi się wyszukać w sieci wprowadzający w tematyke kultu Saturna przez elity. 
(Niestety użyty został google tłumacz.) 
---------------------------------------------------------- 
 
Symbolika okultystyczna 
Przez tysiące lat na całym świecie została czci Saturna. Kult nigdy nie przestał i obrzędy nadal są obecne do dziś. Saturn, nazywany "Władca Pierścieni", jest powód, dla wymiany pierścieni na weselach lub umieścić halo na głowy bogobojnych ludzi. Od czasów starożytnych mędrców patrzyli w gwiazdy, podziwia ich niebiański blask i przypisując im boskie moce, w oparciu o ich wpływ na ludzi. Przed Potopu, Saturn był uważany przez wszystkich ludzi jako najwyższego boga i władcy królów. 
 
Badaczy okultyzmu twierdzą, że Saturn rządził Atlantydy i stał się boski przodek wszystkich ziemskich patriarchów i królów. Kult został uwieczniony przez wielu bogów w starożytności Chronos, czy Saturn, Dionysos, Hyperion, Atlas, Hercules, były związane z ". Wielkim kontynencie Saturna," byli królowie, którzy panowali nad krajami, na zachodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego, Afryki i Hiszpanii. 
 
 
Saturn w antysemickiej cywilizacji 
W mitologii egipskiej Isis jest uważany Saturna najstarszej córki: "Jestem Isis, królowej tego kraju. I został poinstruowany przez Mercury. Nikt nie może zniszczyć prawa, które założyłem. Jestem najstarsza córka Saturna, najbardziej starożytnych bogów ". Semickich cywilizacji, o których mowa boga Saturna jako "El". Najwyższego bóstwa był reprezentowany przez czarny sześcian. Starożytni Hebrajczycy reprezentowane Saturn z gwiazdą sześcioramienną, który później stał się gwiazdą Dawida (miał też wiele innych ezoterycznych znaczeń). 
 
 
Saturn w Zachodniej Cywilizacji 
W zachodniej cywilizacji Saturn zawsze negatywny, jeśli nie zło znaczenie. W dawnych czasach, to został nazwany "The Greater malefic", który w przeciwieństwie do Jowisza, "The Greater Benefic". Saturn jest ezoterycznie związane z człowieka takie ograniczenia, restrykcje, śmierci i rozkładu. 
 
Grecy i Rzymianie czcili Saturn. Jego grecka nazwa była "Kronos", władca czasu, czas jest głównym czynnikiem, nieuchronnie prowadzi do śmierci śmiertelników. Tradycyjne reprezentacje "ponury żniwiarz" pochodzą z atrybutów boga Saturna, który trzymał sierp z którą zabił jego ojca. 
 
 
Saturn i szatan 
Saturn jest także związane z szatanem, a to z wielu powodów. Po pierwsze, wielu autorzy twierdzą, że słowo szatan pochodzi od słowa Saturn. Po drugie, Saturn jest związane z kolorem czarnym, a także Szatana. Po trzecie, Ancients za Saturn jest najbardziej oddalona planeta od słońca, te ostatnie są związane z zasadą Dobrej. (Należy pamiętać, że nigdy nie Pluton został uznany za planetę). Saturn jest w związku z tym ciało niebieskie, które jest mniej narażone na działanie słońca boskiego światła, a tym samym związanych z zimna zasady Evil. Wreszcie, "wielkiego boga Pana", rogate bóstwo, reprezentowana Saturn w starożytnego pogaństwa. To pół-człowiek pół-koza istota jest uważany za przodka naszego współczesne opisy szatana. Pan był przedstawiany z rogami ze względu na fakt, że reprezentowana Saturn, władca domu Koziorożca, który symbol jest koza. 
 
Pan był kontroli ducha niższych światów. Był przedstawiany roamingu przez lasy, penis wyprostowany, pijany i sprośny, igraszkami nimfy i rurociągów drogę przez dzikie. Można powiedzieć, rządził niższej natury człowieka, jego boku zwierząt, w przeciwieństwie do szatana. Jest to konieczne odpowiednik zasady Dobrej. Masonic autorzy wyraźnie kojarzy Saturn z Szatanem. Saturn jest przeciwieństwem do Jowisza, jego symbolem jest krzyż nad znakiem Luna. On jest Szatan, Kusiciel, czy raczej Tester. Jego zadaniem jest karać i poskromić niesforne namiętności człowieka prymitywnego. 
 
 
Fraternitas Saturni 
Pomimo uznania jego związek z Evil, tajnych stowarzyszeń znaleźć czci Saturna niezbędnych do uzyskania oświecenia. Przykład tajnego stowarzyszenia czci zasady Saturna jest "Fraternitas Saturni" (The Brotherhood of Saturn). Tej organizacji okultystycznych otwarcie ucieleśnia ukrytą stroną kultu Saturna. Aby nadal onre z najbardziej aktywnych i ważnych społeczeństwa magiczne dzisiaj, ale od jego formalnego początki około 1926 do 1970 r. był prawie całkowicie tajne. Brotherhood of Saturn posiada wyjątkowe miejsce w historii odrodzenie zachodniej tradycji magicznej. 
 
Fraternitas Saturni (FS), Bractwo Saturn, stał się znany dzięki opisy, które podkreślają magiczne aspekty tego złożenia pracy albo jego ciemną stronę. FS zachowuje żywe Thelemy prąd magicznych tradycji i praktyki. Fraternitas Saturni jest (lub był) najbardziej bezwstydnie Lucyfera organizacji we współczesnym odrodzenie zachodniej okultyzmu i jego praktyki seksualnej okultyzmu chyba najbardziej bogato szczegółowe takiego złożyć. FS stanowi unikalną mieszankę astrologicznych kosmologii, neo-gnostyckiego daemonology, seksualne okultyzmu, i masońskie zasady organizacyjne. 
 
Trzy najbardziej unikatowych aspektów doktryny FS są: 
 
1) astrosophical nauczania Saturnus jak orzeczenie Demiurg na obecnym etapie ewolucji kosmicznej, 
2) Lucyfera aspekt Dark Light, 
3) nauki seksualne okultyzmu. 
 
 
Historia Bractwa Saturn 
Odbywa się, że nie było Saturna Bractwa pracy już w końcu 1600 w Szwecji, Danii i Polska. Ponadto, jest to wskazane, że istnieje mistyczny związek między jego grecko-rzymskiej Zasada Saturna (fatum, los) i starogermańskiego najwyższego boga, Wotan, którego imię jest pisane także w tych dokumentach jako "Fuotan", stąd związek z fatum . 
 
Później, podkreślono, że Bractwo ma swoje korzenie w rytuałach Saturnalia Roman (co ma miejsce około 27 grudnia), które jasno FS skłonność od chrześcijańskiego poglądu na świat i ku ciemniejszej strony rzeczy. W pewnym momencie, prawdopodobnie między 1927 a 1933 rokiem, nie było przepisu z grupy, że tylko "chrześcijanie" (czyli nie-Żydów) mogłyby być podjęte i że wszyscy neofici musiał uznać podstawowe "Nordic" ideologii złożyć. Jest to wspomniane wskazać podstawowe przekonanie, że FS ma swoje korzenie w mistycznej północy, i że rzeczywiście istnieje już Saturna Bractwa w Skandynawii, którego historia pozostaje dość niejasna. To było na te słabe korzenie, które na początku FS prześledzić jego pochodzenie. Jeśli chodzi o skandynawskie Brotherhood of Saturn, który miał pracują podczas przełomie XVII i XVIII to dotyczy, wszystko, co powiedział, jest to, że działał w alchemię i mistykę matematycznych i Pitagorasa, i że ta grupa była prawdopodobnie na podstawie nawet wcześniej braterstwa w regionie. 
 
Saturna Brotherhood została reaktywowana w Warszawie przez matematyka i mistyczny Józefa Marii Hoene-Wrońskiego (1776-1853). Hotel ten miał domostwa w Krakowie, Poznaniu i Thorn. Ostatecznie te domki zostały zniszczone przez różnych wojen. 
 
Hoene-Wrońskiego spędził większość swego życia w polskich emigrantów we Francji, gdzie zazwyczaj odbywają się być magiczne inicjatorem Alphonse Louis Constant, lub jak był lepiej znany, Eliphas Levi. Hoene-Wrońskiego był rzeczywiście "master okultystyczna" związany z idei Kabały, gnostycyzm i nauki Jakob Boehme, ale był również dobrze zachowane (choć nieco ekscentryczny) matematyk i filozof tamtych czasów. Był również dedykowane do romantycznych ruchów społecznych reform, a był liderem grupy o nazwie "Unia sprzecznych." Między innymi, Hoene-Wroński stwierdził, że ludzkość miała przejść przez pięć etapów ewolucji, i że jego teorie otworzy drogę do ostatniej, piątej fazie. Być może najważniejszym teorii Hoene-Wrońskiego była jego Zasada Absolutu, który uznał, że poznanie prawdy jest możliwe przez rozum ludzki w połączeniu z tajemnicą formuły matematycznej. Związane jest to Prawo Stworzenia, które zakładał, że człowiek może "stworzyć rzeczywistość" od sumy swoich wrażeń zmysłowych, w połączeniu z wzoru matematycznego. 
 
Oprócz OTO było kolejne grupy, która przyciąga uwagę Crowleya w 1925 roku - Pansophical Lodge, lub Pansophia. Stało się formalnie jako "Grand Lodge Pansophical". Ważne rozpocząć z tej loży był Karl Germer (Br. Saturn), który był również wypłacane osobistym sekretarzem Heinrich Tränker. Tränker był szefem całego eklektyczny, okultyzmem, "pansophical" ruch składa się z kilku zamówień, składanych i społeczeństw. Niektóre z jego władza pochodzi od Theodor Reuss. To było kontaktu pomiędzy tą grupą i Crowley, że Fraternitas Saturni stał się założony w 1928 roku. 
 
"Pansophical Society" była grupa badań założona tuż po wojnie w Berlinie. Ich obszary zainteresowania tym gnostycyzmu, starożytne tajemnice Grecji, Egiptu i Babilonu, a także problemy filozofii, historii religii, metafizyki, psychologii głębi "cosmosophy" i Kabały. Na początku lat 1920, Tränker założył Pansophicum Collegium. Organizacja ta, dał pracę Tränker jest bardziej masońskiej, uporządkowany oddanych i działał w tle na publikację niektórych prac Tränker do okultyzmu. W 1921 roku wszystkie Pansophical strumieni podlega Tränker zostały połączone w Grand Lodge Pansophical (Światła-Poszukiwany Bracia) Orient-Berlin. 
 
Poza Tränker, jeden z wiodących członków tej loży był Karl Germer (Frater Saturn), który był sekretarzem Tränker i późniejszy podskarbi wielki Generalnego OTO Crowleya i ostatecznie Zewnętrzna Głowa Zakonu po śmierci Crowleya w 1947 roku. W odniesieniu do quasi-masoński tle FS, to ma pochodzenia niemieckiego Die Dämmerung-Goldene Golden Dawn - magicznego zakonu założonego w Anglii w 1888 roku. Jej własne tradycja utrzymuje, że jego władza pochodzi od niemieckiego zakonu o tej samej nazwie. 
 
Jednym z historycznych czynników, które mogą doprowadzić do tego była tradycyjna obecność "Secret Chiefs" (superiores Incogniti) w Masonic Order "Przestrzeganie Strict," aktywne od połowy XVIII wieku. Nie było wystarczająco głębokie i długotrwałe, takimi jak sieci połączeń między niemieckim i angielskim grupy masońskie i quasi-masoński, aby uzasadnić pogląd, że te tajne Chiefs miały być podobne do tych z Masonic Strikte Observanz. Jako cecha organizacji i doktryny pojęcie to jest niedokładnie odzwierciedla FS jako podmiot GOTOS - przewodnią siłą aby zawarte w 33 °, która jest faktycznie nadludzkich Saturna Demiurga. 
 
W 1925 roku, najważniejszym wydarzeniem prowadzi do powstania FS miało miejsce. Mistrz Recnartus zaproszeni Aleister Crowley do jego domu w Weida w Turyngii, Niemcy. Celem tego spotkania było powierzyć kierownictwo grupy kontrolowane przez Tränker na Crowley. W trakcie miesięcy i lat po spotkaniu w Weida, Gregor A. Gregorius musi być studiowanie i przyswajanie Crowley nauki, jak również z Pansophists, różokrzyżowców, a inni w jego okolicach. W 1926 roku Pansophical Lodge był rytualnie zamknięty i rozwiązany. Na kolejnych 8 maja, pięć Fratres założył Fraternitas Saturni. Miał to być magiczny porządek, który zaakceptował Prawo Thelemy, ale który miał być całkowicie niezależne od innych, aby magiczne. Kilka dni później Gregorius napisał do Bestii, informując go o celów niniejszej ożywił Lodge Saturna. Pełne jednej trzeciej członków Pansophical Lodge stali się trzonem inicjuje z FS. Rzeczywista realizacji Gregorius i FS był mniej lub bardziej spójną syntezę starożytnej i Akceptowane szkockiego wolnomularstwa obrządku Luciferianism, astrologicznej mitologii, Crowleyanity (lub Thelemism), sex-praktyk magicznych starego OTO różnych indyjskich systemów jogi, i średniowieczne i nowoczesnych doktryn Alchemy i rytualnej magii. 
 
 
Doktryny Bractwa Saturn 
Doktryny i nauki ukryte w magicznym złożyć Fraternitas Saturni są owinięte w ciemny płaszcz z Saturnus Demiurga, i są naprawdę ujawnił tylko do tych wybranych Saturna, którzy są w stanie pojąć i zrozumieć Saturn-Gnoza. To gnoza jest czasami ciemne i złe przeczucia. To odkrywa ciemną stronę Ery Wodnika-wiek być rządzeni przez Saturna. Ale jest również oświecone "oktawę wyżej" Saturna-Lucyfera i przez ciemne światło jogi Saturna, lub seksualnej mistycyzmu i Cosmosophy. 
 
Nauki FS są bardzo eklektyczne. Jest to zrozumiałe, biorąc pod uwagę złożyć w "pansophical" pochodzenie. "Pansophical" oznacza tutaj "mądrość, która obejmuje wszystkie inne formy mądrości." Na początku XX wieku było kilka "- Zofii", oparte na analogii z Bławatskiej Theo-Zośka. Nie było "ariozoficznego" Lista von, Liebenfels von i innych, i antropozofia Rudolfa Steinera. Oryginalny pansophy Heinricha Tränker była próbą syntezy wszystkich form okultystyczne nauki, to w praktyce. To jednak okazało się trudnym zadaniem, ponieważ wydawało się, że nie czynnikiem jednoczącym lub centralnym punktem dla maelstorm tajemnej wiedzy wirujący wokół w pansophical ruchu. 
 
To był Fraternitas Saturni, bezpośrednio lub pośrednio poprzez przyjęcie Aeonic Prawa Thelemy, które dostarczyły niezbędne elementy spójności pansophical podejścia. W tym rozdziale skoncentrujemy się na tych rzeczach, które sprawiają, że nauki FS wyjątkowy i daje im określony kształt. U podstaw tego wszystkiego jest zwykle po Teozoficznego mieszanka Wschodu i Zachodu doktryn i praktyk można znaleźć w quasi-masoński zamówień na przełomie XIX i XX wieku, np. Golden Dawn i jej pochodnych. Elementów, które tworzą niepowtarzalny FS są jej skupić się na Saturn archetyp, Saturna mythos nowego eonu na podstawie astrologicznych procesu i Luciferianism śmiałe. Dalsze aspekty, które, choć nie jedynym do Bractwa, dodany do złożenia koncentruje pracy są: doktryn i praktyk seksualnych magii (głównie przejęte z OTO), i Prawa Thelemy, które zostały formalnie przyjęte od Mistrza Theriona (Aleister Crowley) w momencie rozpoczęcia FS. 
 
Z punktu widzenia istniejących tradycji magicznych i mistycznych, FS jest mieszaniną strumieni Wschodniej i Zachodniej. Z Europy Wschodniej (naprawdę Indian) ideologie są tematy przebudzenie systemu thechakra w maga, 1 prawa o reinkarnacji i karmy, 
 
i praktykę tantry seksualnej mistycyzmu. Z różnych dziedzin zachodniej tradycji się doktryny magii rytualnej, astrologię, adeptem Różokrzyża, gnostycyzm i, oczywiście, nadrzędną Masonic formie złożyć organizacji i rytuału. Dokumenty wskazują, że wpływów wschodnich stał się silniejszy po reorganizacji złożyć. W ramach nauki FS, szczególny nacisk kładziony jest na kryształ i magiczne lustro, magia wahadła, i "magiczne daimonic". 
 
 
Saturn-Gnosis 
Archetyp Saturna 
Gnozy z FS jest złożony zestaw magicznych doktryn. Należą do nich specjalną ścieżkę inicjacji, a także pełne astralnego lub planetarne cosmosophy i element Lucyfera. Pod wieloma względami Saturn-Gnoza jest zgodnie z tym, co wiadomo o ofit i sekt gnostyckich Barbelo starożytności. Gnoza jest formą wiedzy na temat kosmosu, do której jednostka czuje się powołany, lub "wybrany", a które nie opiera się na wierze w pewnych dogmatach, lecz na głębokie osobiste doświadczenie. Nauki, praktyki i rytuały FS są przeznaczone na zapewnienie takiej inicjacji doświadczenia. Z punktu widzenia nauki FS, esencje planety są złożone podmiotów. W centrum uwagi Bractwa jest Saturna złożone, które nazywamy tutaj jako "pierwowzór". Od aeonic perspektywy planetarnej kompleks wokół Urana jest również ważne w naukach FS. 
 
Przegląd wszelkich nowoczesnych tekst astrologiczny pokaże, co wspólne poglądy Saturna cechy: praktyczne, ostrożny, konstruktywne, odpowiedzialny, cierpliwy, ambitny, oszczędny, niezawodny i zdyscyplinowany. Negatywnych cech można zaliczyć: średni, o wąskich horyzontach, ciężkie, na uboczu, dogmatyczne, bez serca, i okrutne. Niektóre starsze cechy Saturn zostały przejęte przez Urana. Ponownie, przegląd standardowych tekstów pokaże niektórych Urana cechy: humanitarnych, przyjazny, miły, niezależny, oryginalny, pomysłowy, silnej woli, wszechstronny, ograniczenie obrzydzeniem. Negatywnych cech może być: ekscentryczny, przewrotny, buntowniczy. Syntezą wszystkich tych cech będzie w istocie daje cały obraz Saturno-Urana złożone jak to jest przewidywane w ideologii FS. 
 
W Saturn-Gnoza planety i archetyp Saturnus jest centralnym punktem na manifestację Demiurga. To Demiurg jest identyfikowany z Lucyferem - na okaziciela Light - jako wyższa oktawa Saturna. W tym charakterze jest to "Guardian of the Threshold" do wyższego wtajemniczenia i bycia. Według tajnych FS nauki, Saturn jest wielki sędzia, który manifestuje sprawiedliwości, on przynosi również rozum i inteligencję, i reguluje wszystkie normy wagi, wymiary i numer. On jest Panem Siedmiu Mieszkania (= planetarnych geniusze zewnętrznej rzeczywistości), a prezes ujawnił świata i panem nad życiem i śmiercią, nad światłem i ciemnością. Saturn jest postrzegana jako wyłącznik kosmicznego porządku i jedności - w ten sposób, że ustanowił śmierci, powodując regenerację i zmiany zaistnieć. Jednym ze sposobów, w którym złamał porządek kosmiczny było objawienie Bożej tajemnic ludzkości. Do tego był karany. Tak więc na wiele sposobów Saturnus jest identyczny z Prometheus z tradycji greckiej i jest z pewnością zostać zidentyfikowane, jak również z wężem z Raju. 
 
To Demiurg Saturnus jest identyfikowany z liczbą 666. Jest Bestii 666, objawia się w Man (lub mężczyzn) 666, oraz w Living Center of the Sun-Sorath 666. Saturn jest postrzegane jako tester i sędzia, i ostatecznie jako inicjator w wyższej wiedzy i mocy. Zdolność ta jest dodatkowo wzmocniony przez podstawowe wpływ Urana. 
 
Poza tym te nauki od charakteru Demiurga Saturnus, FS ma szczególne doktryny, zwłaszcza to, o jednostkę przyłączoną do Saturna i działających na Ziemi, nazywane GOTOS. Jest to specyficzny egregore lub dajmoniona Bractwa, z których Wielki Mistrz 33 ° jest osobistym przedstawicielem. Funkcje GOTOS w sposób podobny do sposobu Secret Chiefs pracował w Złotym systemu Dawn. Przekonanie tego systemu składa o ukryte, praeterhuman inteligencji w ich ezoterycznych głowy jest często odbywają się w FS. Posłowie, na przykład, że Bafomet był dajmoniona loży templariuszy. 
 
GOTOS imię to formuła składa się z pierwszych liter w oficjalną nazwę 33 °: Gradus Ordinis Templi Orientis Saturni 0,12 dajmoniona GOTOS rozumiana jest jako podmiot istniejące wcześniej, ale jest również używany jako egregore loży . Egregore jest swego rodzaju "grupy Spiri t" lub przemyślanej formie magicznie stworzonego przez wspólnotę ludzi z jego zbiorowych ideałów. Egregore może być postrzegana jako zbiorowej sugestii hipnotycznej, którego można doświadczyć bezpośrednio, czy subiektywnie, przez uczestników w rytuałach którym egregore jest wywoływany. Prowadzi to do podjęcia obiektywnej rzeczywistości jako doświadczenie egregore staje się doświadczeniem, które są udostępniane w domków. Przewodników GOTOS wtajemniczonego do boskości. Ma ciemne i jasne aspekt i stoi poza wszelkimi pojęciami dobra i zła. Jest to związane z Absolutnego. 
 
Inicjować, który został poinformowany przez GOTOS połączy apollińskiego i dionizyjskiego w nim - postawi apollińskim w centrum swego poglądu na świat, ale radośnie obserwować demoniczny sakramentalnej liturgii życia i śmierci. Magiczne synteza ta dwoistość jest myśl, aby ułatwić dla wtajemniczonego "zmienić raiments" (czyli na śmierć), jak przechodzi z jednej płaszczyźnie istnienia do drugiego. Egregore jest przeznaczony do pracy w szczególny sposób magiczny. Jest to rodzaj "baterii", która może być ładowana z energii psychicznej loży. Ta "baterii" podana jest szczególna forma, która działa jako access-kluczem do jego mocy. Kiedy członkowie loży potrzebują zbierane i magazynowane energii magicznej, można je "dopasować się", jeśli mają odpowiednie klawisze rytuału. W praktyce rytuał FS, GOTOS jest szczególnie stosowane podczas Wielkanocy Lodge, gdy poprzez tworzenie magicznych Chain of Bractwa, energia krąży z GOTOS. W transu niektórych inicjuje z FS można faktycznie uzyskać "astralne" wizje wygląd humanoidalny z GOTOS. 
 
 
Koncepcja Lodge 
Brotherhood of Saturn charakteryzuje się jako "tylko, oświecony, doskonałe, tajemnicy, magii, złożyć rytuał". Każdy z tych warunków dalszego definiuje i precyzuje charakter FS. 
 
To "tylko" lub "sprawiedliwych" w tym wszystkich inicjacji są etycznie przeszkoleni, aby stać się zrównoważone, wydajne i co najważniejsze świadomym członków loży i społeczeństwa jako całości. W Masonic warunki, nowe wtajemniczony w porównaniu z grubo ciosanego kamienia, który ma być gotowy mason. Przez "oświeconych" rozumie się, że FS jest pochodzenia gnostyckiego, tzn. jest zaangażowany w celu zdobycia bezpośrednich doświadczeń i wizji boskości. Wierny gnostyckie doktryny, FS utrzymuje, że to zrozumienie musi pochodzić spoza ograniczenia normalnej logiki dedukcyjne lub indukcyjne. Magical pracy składa się z doświadczenia i tylko wybrani mogą kiedykolwiek naprawdę zrozumieć. 
 
FS jest "tajne" złożyć w tym publicznej tożsamości użytkowników mają być znane do innych użytkowników. Każdy nowy inicjowany otrzymuje domku imię, które on lub ona ma być znany w sprawach związanych złożyć. Podczas prac złożyć rytuał, który ma miejsce, gdy nowy zainicjować otrzymaniu jego publiczną nazwę wraz z jego imię złożyć są spalane razem w kosza powiązać je ze sobą "astralnie". "Ritualistic" oznacza, że złożyć świętuje pewne rytuały w wyznaczonych czasów jako integralna część ogólnego pracy. Najświętszej nocy jest to, że z "Wielką Sobotę" - gdy w tradycji chrześcijan mówi się, że Chrystus był w Underworld kazania do "dobrych pogan". 
 
Słowo "magicznych" tutaj oznacza ideę, że złożyć współpracuje z inwokacji i ewokacji podmiotów spoza ziemskiej sfery. 
 
Jest to "Brotherhood", w tym obligacji w terminie to mają nadal po śmierci na "płaszczyźnie psychicznej." W koncepcji Brotherhood kobiet i mężczyzn są włączone. Często bracia i siostry miejsce trzy punkty przed lub przed i po ich nazwy złożyć. Jest to wezwanie "do pracy w triplicity:. Harmony-Sprawiedliwość-Braterstwo" Wśród najwyższych celów FS jest duchową doskonałość jego inicjatorem. Ale nie jest to postrzegane jako cel sam w sobie, lecz raczej jako sposób na podniesienie świadomości złożyć jako całości, co z kolei prowadzi do sympatycznego podnoszenie świadomości w świecie na zewnątrz domku. Ezoterycznych celem złożenia szczególnie realizowanych przez wysokiej klasy Masters (30 ° -33 °) jest wiązanie tzw "lodge zewnętrzne", czyli FS jak to jest znane w świecie, do "wewnętrznego lodge" który istnieje na "płaszczyźnie psychicznej." To od tego wewnętrznego złożyć, że High Grade inicjuje mają otrzymać instrukcje dotyczące pracy magicznej być rozpowszechniane w porządku. Dzięki tej interakcji dwóch domków, wewnętrzne i zewnętrzne, zaczynają się dotrzeć do coraz wyższych poziomów harmonii. Dodatkowo FS, jak thelemicznej zamówienia, dotyczy aktywacji Prawa Thelemy na tej planecie. W wyższych klasach naucza się, że wyższe poczucie Prawa Thelemy obejmuje połączenie ludzkości bliżej Saturna wpływ. 
 
 
Droga Saturn 
Ścieżka inicjacji Saturna jest często zawinięte w ciemności, w których wtajemniczony znajdzie światła. Jest to jeden z samotności (jak FS doszła do recog  Nize egzystencjalnych problemów współczesnego człowieka), które zostały włączone do programu. W celu FS zapewnia określony ścieżka inicjacji i programu nauczania, który jest szczególnie do siebie. Pomimo uznania dla wtajemniczonego samotna ścieżka, FS stara się zapewnić magiczną środowiska, w którym jednostka może najwyraźniej znaleźć jego drogę do strażnika Threshold - i nie tylko. 
 
Uprawa samotności jest podstawowym zadaniem Saturna brat lub siostra. Jak rozpocząć wybrał drogę do wyższej wiedzy poprzez sfery Saturna, ma naturalnie odłączył się od masy ludzkości. W ten sposób ma on również wyzwolony się z ogromnej liczby wpływy mas, wpływy, które są szkodliwe dla jego inicjacji postępu. Inicjować zapotrzebowanie na tego duchowo niezróżnicowanych ludzkości staje się coraz mniej jak jego postępy przyspiesza. Tak więc, mimo swej samotności (i bardziej na miejscu, dlatego), że jest szczęśliwy w poszczególnych samowystarczalny. Ponieważ stoi on coraz bardziej poza standardy wspólnych człowieka pomiarów i ocen, brat Saturna ma coraz mniej wspólnego z potrzeby duchowej społeczeństwa ludzkiego. Samotność jest radosna, głównie z powodu inicjowania jest zawsze świadomi, i skupia się na jego inicjacji celów. 
 
Ta uprawa samotności magiczne i inicjacji, po nałożeniu na FS jako ciało, przejawia się jako elitarna filozofii. Jako ogniwo w samodzielne Chain of Bractwa, wtajemniczony nie tylko w stanie pokonać w idealnym spokoju wszystkich trudności, które mogą powstać w życiu, ale także by oddali za nim wszystkie doktryny i dogmaty przestarzałe religie. Przez lata skoncentrowany medytacji i kontemplacji pracy, w której był bardzo poważny z siebie, chela nabywa Saturna cechy powagi, skupienia i krytycznego myślenia, jak również Urana cechy intuicji i wiedzy. Jednym z pierwszych kroków w tym szkolenia jest odrzucenie spekulacyjnych fantazje i koncentracji na rzeczywistości i prowadzenia intelektualnej. To, jak się wydaje, jest najlepszym fundamentem dla bardziej okultystycznych lub praktyki magiczne. W końcu, wykonując magiczne nauczania z FS, brat lub siostra stać się panem wszystkich sferach działalności i starań. Inicjować będzie mistrzem zarówno światła ciemny i biały, i będzie w stanie dowodzić demonami regionów dolnego jak aniołowie psychicznego sfer. 
 
 
Zasada Lucyfera 
Chociaż w późniejszych czasach Lucyfera aspekt Fraternitas Saturni mogło być stonowana - zwłaszcza w materiałach przeznaczonych do publicznego uzytku - ideologii był przesiąknięty tym Lucyfera Zasada. FS ma swoje mityczno-magicznego rozumienia czym jest ten podmiot, w jaki sposób odnosi się ona do zakonu astrosophy, a do inicjacji prac zamówienia. Gregorius, choć nie tak genialnego poety i artysty, jak Crowley, był jednak bardziej bezpośredni w swoim podejściu do roli ciemność i światło Lucyfera, niż Mistrza Theriona. 
 
W FS, Lucyfer jest rozumiana jako światła na okaziciela dla ludzkości. W związku z przyznaniem tym świetle przez Lucyfera, który nadal by odrodzić się w każdym pokoleniu ludzkości, ludzkość będzie mogła zastosować środek egocentrycznego moc z energii słonecznej Logos. W ten sposób Lucyfer jest Zbawicielem ludzkości, przynajmniej dla tej części ludzkości, która była w stanie zrozumieć jego zasady. Istotą kultu Saturna jest wysiłek zrozumienia tego podmiotu i świadomie korzystać z jego mocy w służbie słonecznego Logos (Sorath). 
FS zachowuje gnozy z boku cień światła, "nocnej bytu." W kabalistycznej względem jest to znane jako qliphothic królestwa. Jednak i to jest punkt zwrotny, w tym samym czasie FS stara się pielęgnować najwyższe standardy etyczne w kontaktach z tymi siłami. Jest to kolejny przykład Saturna za skłonność do syntezy przeciwieństw w dynamiczny proces. 
 
Lucyfer jest utożsamiany z "oktawę wyżej" Saturna (w astrologii jest to również utożsamiane z planety Uran, planeta buntu). W tej pozycji planet, Saturn-Lucyfer był w stanie rządzić planetarnych podmiotów w ramach swojej orbicie, jest szczególnie silne na planecie Ziemia. Znów Ziemia jest głównym polem rywalizacji między Logosu Słonecznego i Principle.52 Lucyfera rozpocząć zmagania w kierunku harmonijnego przybyciu na Theonium Saturna, a nie w kierunku Słońca, ponieważ Słońce zniszczy i pochłonie go. Saturna sferze oferuje oświecenia, kontroli i niezależności. To zawsze wraca do zasadniczo złożoną strukturę tego, co nazywa się Saturn. Należy zawsze pamiętać, na przykład, że Saturna kuli zawiera ziarno Chrestos-Zasada. Transformacja w Lucyfera Light nie jest całkowicie przejawia się w jakości systemu FS do 33 °. Pełna nazwa tego stopnia sprawia, że charakter tego osiągnięcia jasne: "Gradus Ordinis Templi Orientis Saturni im Orden des Lichts dunklen" (tzn. stopnia Zakonu Świątyni Wschodu Saturna w Order of the Dark Light). 
 
https://sites.google.com/site/memphismizraimbg/saturnian  
 
 
Powrót do góry         
 
 
Tańcząca
 
 
 
 
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 1572 
--------------------------------------------------------------------------------
Post zebrał 0.00 BTC
 
Dołóż swój grosz
Dołożyłeś BTC 
 Wysłany: 08:10, 13 Lip '11      Temat postu:    
 
--------------------------------------------------------------------------------
 
Gwiazda Dawida (מָגֵן דָּוִד Magen Dawid) zwana też Tarczą Dawida – sześcioramienna gwiazda (heksagram) złożona z dwóch zachodzących na siebie pionowo trójkątów równoramiennych (najczęściej równobocznych) odwróconych od siebie wierzchołkami. Wierzchołki Gwiazdy Dawida leżą na okręgu w punktach odpowiadających parzystym godzinom na tarczy zegara. Przez Żydów zwana tarczą Dawida, w naukach ezoterycznych znana jest jako pieczęć Salomona. 
 
1) 
 
 
2)Sześciokąt foremny 
 
 
Sześciokąt na Saturnie. 
 
Ze strony NASA 
https://www.jpl.nasa.gov/news/news.cfm?release=2007-034 
 
Naukowcy z misji Cassini zainteresowali się sześciokątem, który okrąża cały północny biegun Saturna. 
To atmosferyczne zjawisko sfotografowano już ponad dwadzieścia lat temu, używając Voyagera 1 i 2. Jednak zdjęcie z Cassini pokazuje jeszcze jeden, znacznie ciemniejszy sześciokąt. Obraz wykonano przy użyciu spektrometru VIMS, który rejestruje światło widzialne i podczerwone. 
3) 
 
 
4)Sposób kreślenia sześciokąta foremnego 
 
 
 
 
CUBE 
Kaba to najważniejsze sanktuarium islamu. Znajduje się w Mekce. Muzułmanie na całym świecie kierują swoje modlitwy w kierunku Ka'by. Kaba przypomina sześcian. Pobożni pielgrzymi muszą krążyć wokół Kaaby w Mekce przez siedem dni i podczas pielgrzymki wykrzykiwać po siedmiokroć Allach akbar (Bóg jest Wielki), a także po trzykroć obrzucić Diabła siedmioma kamieniami. Muzułmańska tradycja mówi ponad to o siedmiu grzechach głównych i o siedmiu wewnętrznych aspektach Koranu. 
Krążą wokół sześcianu niczym pierścienie wokół planety Saturn.